İnsanın kendisiyle barışık olması için spor yapması çok önemli bir etkinliktir. Spor yapan bireylerin daha kolay sosyalleştiği ve daha aktif bir yaşam sürdükleri bilinen bir gerçektir. Bununla birlikte sağlık için en önemli şeylerden birisi de spor yapmaktır. Ancak yapılan sporun niteliği ve içeriği de çok önemlidir. Spor yapmak için kalitesiz merkezlere gidip aksi neticeyle dönen birçok kişi vardır. Bilinçsiz ve yanlış yapılacak bir spor bazen faydadan çok zarar verir. Bu durumun önüne geçmek için ise kaliteli spor merkezleri tercih edilmeli ve kaliteli eğitmenler tarafından verilen spor eğitimleri takip edilmelidir. Bu konuda Sultangazi Cebeci Spor Salonu çok farklı bir yerde durmakta ve tüm üyelerine son derece nitelikli ve kaliteli bir eğitim vermektedir.

Spor salonu bünyesinde bulunan spor aletleri son derece yenidir ve en son teknoloji ile donatılmıştır. Spor salonlarının neredeyse tamamında verilen spor eğitimleri bu spor aletleri ile gerçekleştirildiği için spor aletlerinin, yürüme ve koşma bantlarının, ağırlık merkezlerinin kalitesi iyi bir spor için şarttır. Buna ek olarak bu spor aletleri genellikle yüksek ağırlıklar içerdiği için rastgele kullanılacak unsurlar değildir ve mutlaka tecrübeli kişiler tarafından yönlendirilmesi gereken aletlerdir. Sultangazi Cebeci Spor Salonu bu konuda da son derece profesyonel davranmakta ve üyelerine en kaliteli spor eğitimini verebilmek için çaba göstermektedir.

Fitness sporu için üyelerinin fiziki ve biyolojik değerlerini ölçen Sultangazi Cebeci Spor kişiye özel olarak da eğitim verebilmektedir. Bu kişiye özel yapılan uygulamalar çok önemlidir zira her kişini vücut yapısı, beslenme ve uyku düzenleri farklıdır. Bu düzenler bilinmeden kişiye sağlıklı bir spor eğitimi vermek mümkün değildir. Bu açıdan spor salonu bünyesinde üyelerin kişisel fiziki değerleri ölçülerek onlara yönelik kaliteli bir eğitim verilmektedir. Bununla birlikte sağlıksız beslenme unsurları ile sporcu takviyesi yapılmayan bu spor salonu bünyesinde tamamen doğal yollarla üyelerinin istenen vücut değerlerine erişmesi sağlanmaktadır.

Spor salanları bünyesinde verilen aerobik eğitimi de çok keyifli olan spor eğitimleri arasında bulunmaktadır. Özellikle bayan sporcu üyelerin tercih ettiği aerobik eğitimi çok keyifli anların yaşandığı bir spor eğitimidir. Bu tip eğitimlerde bayanlara özel olarak ayarlanan bayan eğitimciler ile bayan üyeler çok daha rahat spor yapabilme olanağı bulmaktadırlar. Bu ve benzeri tüm spor faaliyetleri sertifikalı eğitimciler tarafından Sultangazi Cebeci Spor etkinlikleri bünyesinde verilmekte ve üyelere tamamen kaliteli hizmet sunulmaktadır.